Svoja.org na Facebook

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
27 Lipiec 2017, 20:55:11

Strona główna | Pomoc | Szukaj | Kalendarz | Zaloguj się | Rejestracja | Svoja.org » Najnowsze publikacje | Svoja.org na Facebook’ovi
+  Tut možna po-Svojomu
|-+  Pro svoju movu
| |-+  Rozumiem wszystko, ale nie mówię...
| | |-+  “Žurnaglisty”
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: “Žurnaglisty”  (Przeczytany 1827 razy)
Jan Maksimjuk
Globalny Moderator
*

Reputacja: +0/-0

« dnia: 4 Październik 2012, 10:05:20 »

Pohlediêv ja videoklip pud nazvoju „Przegląd ukraiński”, u kotorum było pro sioholitniu imprezu „Inny wymiar-Sąsiedzi”– jak vynikało z komentara žurnalistuv, pro „vełykyj” festyval ukrainśkoji kultury v Biłostoku. A pud kuneć klipu hovoryła organizatorka imprezy, i z jeji vykazuvania vynikało, što odnym z ciêluv imprezy była prezentacija kultury „naszej wielobarwnej społeczności” v Biłostoku.

Rêč u tôm, što odinym kulturalnym faktom „naszej wielobarwnej społeczności”, pokazanym u siêtum videoklipi, byv spektakl Asi Stelmašuk-Troc „Ja j u poli verboju rosła” na pudstavi rozkazu Oksany Zabužko. Ja ne maju pretenziji do toho, što mova spektaklu była okreslana Juryjom Misiejukom, koliśnim aktyvistom Biłoruśkoho objednania studentuv, jak „archaičny puvnočnopudlaśki dyjalekt ukrajinśkoju movy”. Ale mniê jak žurnalistovi stydno było divitisie na materyjał, de nemałovažny fakt biłoruśkoji kultury na Pudlašy po zmovčani prysvojujetsie mistiovuj ukrajinśkuj kultury.

U videomateryjali ne było naohuł ničoho pro mistiovu ukrajinśku kulturu. A była Oksana Zabužko z Ukrajiny, była łemkôvśka spivačka Julija Dokšna, byv jakiś nimećki režyser z filmom pro Donbas, nu i była naša Asia, jakôj tam po zmovčani vypała rola peredstavnici ukrajinśkoji kultury v Biłostoku. To tak, jakby postanôvku „Fausta” teatrom u Biłostoku ličyti faktom nimećkoji kultury.
alesia
Svôj
*

Reputacja: +0/-0

« Odpowiedz #1 dnia: 11 Listopad 2012, 17:20:48 »

Takije samy zauwahi maju da ukraińskoj pieradaczy u bielastockim radiu. Zdarylasia mnie, czakajuczy na "Pad znakam Pahoni", czuci Wikraińskoj dumki (musi tak heta nazywajecce). Welmi mocno zdziwilo manie toje, szto żurnalist hawaryl ab niejkim miescy u... Pramyszli (Przemyśl :) ). Czymści czas "na efiry" treba zaniaci :)
Strony: [1] Drukuj 
« poprzedni następny »

Copyright © 2011-2017 by Svoja.org and its User Community
„Tut možna po-Svojomu” has been founded by Aleksander Maksymiuk